Лікар радить, консультує, інформує

Пам’ятка про щеплення

Прийняття рішення про вакцинацію дітей має життєво важливе значення для їх здоров'я і добробуту. Але навіть з урахуванням цього, очевидно, що уколи можуть викликати стрес у батьків і їхніх маленьких дітей.

Як підготувати дитину до щеплення

Підготуйтеся самі! Перш ніж вашій дитині буде зроблено укол, виконайте кілька простих кроків, щоб відвідування пункту імунізації викликало менше стресу у вас і вашої дитини.

-Прочитайте інформацію про вакцини в надійних джерелах і запишіть ті запитання, які ви хочете поставити медичному працівнику.

Візьміть з собою улюблену іграшку чи книжку, а також ковдру, якою зазвичай вкривається ваша дитина, щоб заспокоїти дитину.

Допоможіть дітям старшого віку зрозуміти, що вакцини - це добре. Не лякайте дитину уколами, не кажіть їй «якщо будеш погано поводитися, я тебе відведу до медсестри, і вона зробить тобі укол». Замість цього постійно нагадуйте дитині, що вакцини допомагають їй не хворіти,

Будьте чесні перед дитиною. Поясніть, що під час уколу вона відчує, ніби її ущипнули або вжалили, але боляче буде недовго.

Попросіть інших членів сім'ї, особливо старших братів чи сестер, підтримати дитину.

Не розказуйте «страшні історії» і не лякайте дитину уколами.

Немає особливого сенсу давати дитині антигістамінні та протизапальні препарати перед щепленням.

Якщо у вас є питання про імунізацію, зверніться з ними до лікаря або медсестри. Після закінчення прийому у лікаря попросіть його порадити якісь знеболюючі (крім аспірину) та інші заходи, яких можна вжити вдома, щоб підтримати вашу дитину.

Спробуйте зробити наступне, щоб дитина легше перенесла уколи:

-  Відверніть увагу та заспокойте дитину, притиснувши її до себе, заспівайте їй пісеньку або поговоріть ласкавим голосом.

- Посміхайтеся, дивіться дитині в очі. Дайте дитині зрозуміти, що все буде добре.

- Заспокойте дитину, давши їй улюблену іграшку, або почитайте книжку. Звична ковдра також допоможе дитині заспокоїтися.

-  Якщо можливо, посадіть дитину собі на коліна і міцно обійміть.

Для дітей старшого віку

- Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів разом з дитиною, щоб допомогти їй «видихнути» біль

- Покажіть їй що-небудь цікаве в кімнаті, щоб відвернути увагу.

- Розкажіть або прочитайте їй що-небудь

- Підтримайте дитину, якщо вона плаче. Ніколи не сваріть дитину за те, що вона «не смілива».

Після того як дитина отримає всі уколи, надайте їй максимальну підтримку. Візьміть її на руки, притисніть до себе; немовля погодуйте грудьми або дайте пляшечку з молочною сумішшю. Говоріть втішним голосом, хваліть і обіймайте дитину - це покаже їй, що все вже добре.

На що слід звертати увагу після вакцинації дитини.

Після проходження щеплень дитині знадобиться вся ваша любов і турбота. Деякі щеплення, що захищають дітей від серйозних захворювань, можуть деякий час спричиняти дискомфорт. Це нормальна реакція, яка скоро проходить. Звертайте особливу увагу на дитину протягом декількох днів. Якщо ви побачите якісь ознаки, що вас турбують, зателефонуйте до лікаря. Якщо вам здається, що у дитини підвищилася температура, поміряйте її. Якщо у дитини підвищилася температура до такогоступеня, про який попереджав медичний працівник, або якщо у вас виникли запитання, телефонуйте до лікаря. Щоб збити температуру, можна зробити наступне:  Давайте дитині багато пити. Одягайте дитину легко. Не кутайте її і не сповивайте туго. Дайте дитині лікарські препарати для зниження температури або полегшення болю. Перевірте температуру через 1 годину. Зателефонуйте лікарю, якщо у вас є питання. Якщо рука або нога дитини набрякла, почервоніла і стала гарячою на дотик:  Для полегшення болю дайте ацетомінофен (парацетамол) або ібупрофен. Не давайте аспірин!  Якщо почервоніння або подразнення посилюється через 24 години, зателефонуйте до лікаря. Якщо у вас викликає занепокоєння те, як дитина себе почуває і виглядає після вакцинації, зателефонуйте до лікаря.